Autobraucēju ievērībai: lietus dēļ pasliktinās grants ceļu stāvoklis; atsevišķos autoceļu posmos turpinās būvdarbi

Iestājoties rudenīgiem laikapstākļiem, kad bieži līst, autoceļi ar grants segumu pārmitrinās, zaudē nestspēju un tajos intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami. Tieši lietus un mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti. Bedres un tā saucamo “trepi” vai “redeli” grants segumā var efektīvi likvidēt vien tad, kad ceļš ir pietiekami sauss. Uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem veic VAS Latvijas autoceļu uzturētājs, kas seko līdzi laika prognozēm un ceļu stāvoklim, un plānot darbus tiklīdz ceļi ir pietiekami apžuvuši.

Patlaban joprojām valsta autoceļu tīklā norit arī būvdarbi. Tie turpinās uz Vidzemes šosejas (A2) posmā no Garkalnes līdz Sēnītei, kur rīta un vakara stundās, kad daudzi dodas uz darbu, vai arī no darba satiksme var būt palēnināta, īpaši piektdienas pēcpusdienā. Darbi turpinās arī uz Jūrmalas šosejas (A10). Aicinām autobraucējus remontdarbu zonās nepārsniegt atļauto braukšanas ātrumu un sekot celazīmēm.

Citi lielākie satiksmes ierobežojumi būvdarbu laikā patlaban ir šādi:

 Vidzemē

  • Uz autoceļa Rīga–Ērgļi (P4) pirms Ērgļiem divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 50 km/h, posmu var šķērsot 20 minūtēs;
  • Autoceļa Inčukalns–Ropaži–Ikšķile (P10) posmā no Ikšķiles līdz Tīnūžiem divi luksoforu posmi ātruma ierobežojumi, ceļā jāpavada 20 minūtes;
  • Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei divi pagaidu luksofori, ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, ceļā jāpavada 15 minūtes.

Latgalē 

  • Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei ātruma ierobežojumi un viens luksoforu posms un ceļā paies pusstunda, satiksmi organizē regulētāji;
  • Uz autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes Litenes virzienā četri luksoforu posmi. Ātruma ierobežojums 50 km/h un paredzamais remontposma šķērsošanas laiks līdz 40 minūtēm.

Zemgalē   

  • No Tērvetes līdz Lietuvas robežai (P95) satiksme divos posmos tiek regulēta ar luksoforiem, ir ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, remontposma izbraukšanai nepieciešama vairāk nekā pusstunda.

Kurzemē 

  • Uz autoceļa Ventspils–Kuldīga–Saldus (P108) posmā no Ventspils līdz pagriezienam uz Zirām septiņi luksoforu posmi, ātruma un platuma gabarītu ierobežojumi, nepieciešama aptuveni pusotra stunda būvdarbu posma izbraukšanai;
  • Uz autoceļa Talsi–Upesgrīva (P127) posmā no Zvirgzdiem līdz Laidzei divi luksoforu posmi un ātruma ierobežojumi, posmu var izbraukt aptuveni 30 minūtēs.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja VAS Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa