Autobraucēju ievērībai: atsākas ceļu remontdarbu sezona; uz grants ceļiem daudzviet šķīdonis

Valsts autoceļu tīklā sākas būvdarbu sezona un atsevišķos būvdarbu posmos jau ir ieviesti satiksmes ierobežojumi.

Uz Daugavpils apvedceļa A14 (Kalkūni–Tilti) posmā no Kalkūniem līdz Sventei (0,06.-8,30. km) sākušies segas pārbūves darbi. Jau šonedēļ būvdarbu zonā būs viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Izvēršot būvdarbus, luksoforu posmu skaits pieaugs līdz četriem. Būvdarbus veic SIA Binders.

Uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) šonedēļ sākas tilta pār Rušenīcu pārbūve (88,3. km). Sagatavošanas darbu laikā tilta pieejās būs ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Tiltu pārbūvē SIA Viadukts.

Uz Vidzemes šosejas Vaivē (85,6. km) turpinās Kaķupītes caurtekas krasta nostiprinājumu izbūve. Satiksme būvdarbu zonā tur tiek regulēta ar luksoforu. Būvdarbus veic SIA Rīgas tilti.

Uz autoceļa Gulbene–Balvi–Viļaka–Krievijas robeža (Vientuļi) (P35) posmā no Gulbenes līdz Kazupei (2,14.-12,68. km) satiksme vienā posmā tiek regulēta ar luksoforu. Darbus veic SIA 8 CBR.

Plānojot savus braucienus reģionos, autovadītājiem ir jāņem vērā, ka pavasara atkušņa un nokrišņu laikā atsevišķos grants autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām. Patlaban pagaidu masas ierobežojumi šķīdoņa dēļ ir ieviesti 920 posmos visā valsts teritorijā. Visvairāk masas ierobežojumu ir Cēsu apkārtnē – 114 posmos, Jēkabpils apkārtnē – 61 posmā, Valmieras apkārtnē – 57 posmos, Alūksnes apkārtnē – 52 posmos un Madonas, Dagdas un Ludzas  apkārtnē pa 48 posmiem.

Vēršam uzmanību, ka šķīdoņa laikā netiek izsniegtas nekādas speciālas atļaujas kravu pārvadājumiem un visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro satiksmes noteikumi, tajā skaitā arī transporta masu ierobežojošās zīmes. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, neievērojot masas ierobežojumu zīmes, šķīdonī var braukt tikai operatīvie transportlīdzekļi, CSDD reģistrētie svaigpiena transportlīdzekļi, sabiedriskais transports un transportlīdzekļi, kas veic kritušu lopu izvešanu.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv.

Informāciju sagatavoja
VAS Latvijas Valsts ceļi
Satiksmes informācijas centrs un
Komunikācijas daļa