Autobraucēju ievērībai: 33 valsts autoceļu posmos un uz 13 tiltiem vēl turpinās remontdarbi; šorīt autoceļi vietām apledo

Apledojums šorīt vietām apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa  posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 21 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir:

Daugavpils šosejas (A6) posmā no Saulkalnes līdz Pļaviņām;

Ventspils šosejas (A10) posmā no Usmas līdz Ventspilij;

Tīnūži – Koknese (P80) visa posma garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Aizkraukles, Gulbenes un Ogres apkārtnē.

Atbilstoši meteorologu prognozēm, naktī uz sestdienu snigšana atsevišķās vietās ir iespējama visā valsts teritorijā, autoceļi var apledot, bet naktī uz svētdienu – galvenokārt valsts austrumos. Mainīgos laika apstākļos aicinām autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem, ieturēt lielāku distanci līdz priekšā braucošam transportlīdzeklim, neveikt straujus manevrus, kā arī izvēlieties braukšanas apstākļiem un autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu ātrumu.

Autovadītājiem ir jārēķinās ar to, ka ceļa virsmas stāvoklis var mainīties negaidīti un strauji. Īpaša piesardzība jāievēro rīta stundās, kā arī uz ceļiem, uz tiltiem, pie ūdenstilpnēm, ceļa pārvadiem un brauktuvēm, ko ieskauj meži, kur melnā ledus varbūtība ir lielāka.

Par slideniem valsts autoceļu posmiem aicinām informēt VAS Latvijas Valsts ceļi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555. Saņemtā informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Atgādinām, ka no 1.decembra autotransportam obligāti ir jābūt aprīkotam ar ziemas riepām un aicinām ar tām aprīkot auto jau tuvākajās dienās.

Uz valsts autoceļiem 33 posmos un uz 13 tiltiem vēl turpinās remontdarbi, un autovadītājiem ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz galvenajiem autoceļiem

  • Uz galvenā autoceļa Jēkabpils–Rēzekne–Ludza (A12) posmā no Greivuļiem līdz Greiškāniem pie Rēzeknes ir tikai ātruma ierobežojums 70 km/h un mazāk par pusstundu ceļā.
  • Uz galvenā autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) posmā no Kārsavas līdz Rēzeknes novada robežai ir viens luksoforu posms, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un mazāk par pusstundu ceļā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi sakarā ar ceļu remontdarbiem uz reģionālajiem autoceļiem

  • Uz autoceļa Ērgļi–Jaunpiebalga–Saliņkrogs (P33) posmā no Ērgļiem līdz Nedža ezeram divos posmos satiksmes regulētāji un ātruma ierobežojums 60 un 40 km/h, aptuveni pusstunda ceļā.
  • Uz autoceļa Daugavpils–Skrudaliena–Baltkrievijas robeža (Silene) (P68) posmā no Daugavpils apvedceļa (Tabore–Laucese) (P66) līdz Silenei ir viens luksoforu posms un nepilna pusstunda ceļā, bet tālāk līdz robežai ir vēl trīs luksoforu posmi, kas prasa 20 minūtes ceļā. Ātruma ierobežojums abos posmos 70 un 50 km/h.
  • Uz autoceļa Jēkabpils–Lietuvas robeža (Nereta) (P75) abpus Biržiem ir četri pagaidu luksoforu posmi un ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h. Jārēķinās ar pusstundu ceļā.
  • Uz autoceļa Pūri–Auce–Grīvaiši (P96) posmā no Auces līdz Grīvaišiem divos posmos satiksme organizēta ar luksoforiem, ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h un ceļā jāpavada stundu.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un navigācijas lietotnē Waze.