Vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanai nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos

Vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanai ir nepieciešams veikt virkni izmaiņu normatīvajos aktos, pēc kurām VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) varēs turpināt projekta ieviešanu un izsludināt iepirkumu aprīkojumam. 

Līdz šim LVC speciālisti ir izvērtējuši un noteikuši prioritāros posmus valsts autoceļu tīklā, kuros tiks ierīkota vidējā ātruma kontroles sistēma. Kopumā identificēti 16 posmi, savukārt precīzs posmu skaits, kuros šī sistēma tiks ierīkota, būs zināms pēc iepirkuma rezultātu paziņošanas. Posmi tiks aprīkoti prioritārā secībā, atbilstoši pieejamajam finansējumam.

Par pamatu autoceļu posmu izvēlei ņemta ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) statistika par pēdējiem trim gadiem, kā arī kopējā satiksmes intensitāte, kravas transporta īpatsvars un satiksmes organizācija (aizliegums apdzīt). Vairāk informācijas par posmiem lasiet rakstā “Zināmi prioritārie posmi vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai”

Tāpat, realizējot projektu, iepirkumu rezultātā ir izstrādāti elektrotīkla pieslēgumu būvprojekti par  36 118 eiro (ar PVN), kā arī notiek elektrotīkla pieslēgumu ierīkošana 26 vietās, kas izmaksās ap 70 000 eiro (ar PVN). 

Izsludināt iepirkumu sistēmas aprīkojuma iegādei un uzstādīšanai LVC patlaban nevar, jo līdz tam ir nepieciešams veikt grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kā arī izstrādāt jaunus:

Līdz ar to, lai turpinātu vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanu nākamgad, LVC šodien lūdza Ceļu satiksmes drošības padomi (CSDP) pārcelt atlikušo finansējuma daļu uz nākamo gadu. Kā zināms, šī gada sākumā CSDP pieņēma lēmumu novirzīt 700 000 eiro vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai valsts autoceļu tīklā. Projektu realizē VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa