Uzmanību! Aicinām nepārkāpt luksoforu signālus Ventspils šosejas un citos būvdarbu posmos

Atkārtoti aicinām autovadītājus, šķērsojot būvobjektus ar vienu vai vairākiem reversās kustības posmiem, godprātīgi ievērot pagaidu luksoforu signālus un neiebraukt remontdarbu posmā pie sarkanā signāla.

Pagājušajās brīvdienās Ventspils šosejas (A10) remontdarbu posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi, kur patlaban ir četri pagaidu luksofori, gandrīz 100 m gara transportlīdzekļu rinda, tai skaitā satiksmes autobuss, neatļauti iebrauca reversās kustības posmā, luksoforā degot kustību aizliedzošajam sarkanajam signālam.

Pārkāpjot luksoforu signālus, izveidojas bīstamas situācijas un pieaug sastrēgumi, jo reversās satiksmes posmos transportam nav iespējas izmainīties un pārvietošanās tiek vēl vairāk kavēta. Pārkāpēju dēļ tiek apdraudēta gan satiksmes dalībnieku, gan strādnieku drošība.

Šogad no autovadītāju puses ir izteikta tendence pārkāpt sarkanos luksoforu signālus remontdarbu posmos, kā rezultātā veidojas bīstamas situācijas. Piemēram, konkrēti Ventspils šosejas remontdarbi notiek purvainā apvidū, tāpēc tur ir ļoti šauras brauktuves un nav iespējas samainīties diviem transporta līdzekļiem. Turklāt šo posmu var ērti apbraukt pa Liepājas šoseju, nepavadot laiku pie luksoforiem, ja tas tiešām ir tik apgrūtinoši autobraucējiem.

Autovadītājus un viņu līdzbraucējus aicinām atcerēties, ka ceļu satiksmes noteikumi (CSN) būvdarbu posmos darbojas tieši tāpat kā visā citā ceļu tīklā, savukārt būvdarbu zonā strādā smagā tehnika un ceļinieki, neievērojot satiksmes organizāciju, tiek apdraudēta šo cilvēku, kā arī pašu autobraucēju drošība.

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi patlaban notiek gandrīz 70 posmos, atkarībā no veicamajiem darbiem daudzos satiksme tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu ar pagaidu luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.