Uz Jelgavas šosejas pie Olaines ieklās eksperimentālo horizontālo marķējumu, īslaicīgi slēgs vienu joslu

Šodien, 25. augustā, plkst.10.00–14.00 uz Jelgavas šosejas (A8) netālu no Olaines (28. km) tiks slēgts vienas joslas posms virzienā uz Jelgavu, kurā tiks uzklāti horizontālā marķējuma materiālu paraugi. Posmā noteikts maksimālā braukšanas ātruma ierobežojums 70 km/h.

Ar jauniem marķējuma paraugiem papildinās šā gada jūlijā ieklāto testēšanas joslu. Jau vēstīts, ka izpētes nolūkos uz Jelgavas šosejas nelielā posmā tiek uzklāti pagaidu apzīmējumi ar dažādiem materiāliem vai to kombinācijām. VSIA Latvijas Valsts ceļi Autoceļu kompetences centra speciālisti, veicot eksperimentālo marķējumu mērījumus, iegūst datus materiālu īpašību pētījumiem reālajos ekspluatācijas apstākļos, vairāk informācijas rakstā: Uz Jelgavas šosejas pie Olaines testē horizontālā marķējuma materiālus.

Ceļu horizontālie apzīmējumi ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes organizācijas elementiem, un pētījuma mērķis ir atrast reālajiem Latvijas apstākļiem piemērotākos materiālus, metodes un tehnoloģijas, un rezultātā pilnveidot Ceļu specifikāciju prasības ceļu horizontālo apzīmējumu uzklāšanai.

Testa posma sākumā ir uzstādīta informatīvā ceļazīme, pagaidu marķējums neietekmē satiksmes organizāciju un nerada sarežģījumus autobraucējiem.