Muzeju naktī aicinām apmeklēt Latvijas Ceļu muzeju Milzkalnē

Sestdien, 14. maijā, pēc divu gadu pārtraukuma Latvijā norisināsies Muzeju nakts pasākumi, no plkst.18.00 līdz 23.00 apmeklētājus gaidīs arī Latvijas Ceļu muzejā Milzkalnē.

Šogad Muzeju naktij nav vienotas devīzes vai tēmas, tās izvēle ir katra muzeja pārziņā. Latvijas Ceļu muzejs apmeklētājiem piedāvās iepazīties ar pastāvīgo ekspozīciju, apskatīt Rīgas celtniecības koledžas studentu rasētos projektus un 1970.-1980. gadu ceļu nozares suvenīrus, kuriem bija liela nozīme ceļu nozares darbinieku patriotisma veicināšanā.

Apmeklētājiem būs iespēja arī pašiem radoši darboties – izgatavot sev piekariņu ar atstarojošu elementu, iesaistīties informatīvā spēlē, kurā ikviens interaktīvā veidā varēs iepazīt interesantākos priekšmetus muzejā.

Pulksten 20.00 un 21.30 notiks ekskursijas pa Ceļu muzeju gida pavadībā.

Muzeja ekspozīcija izvietota Šlokenbekas muižas ansamblī. Informācija par ceļu veidošanās un būvniecības vēsturi atrodama kādreizējā muižas dzīvojamā ēkā, savukārt dažādos laikos ceļu darbos lietotās ierīces un tehnikas vienības izvietotas muižas ratnīcās un pagalmā apskatāmi dažādi  ceļu segumu paraugi, ceļazīmes un ceļinieku tehnika. Atsevišķā ekspozīcijā izvietota zirgu iejūgu un ratu kolekcija.

Muzeju naktī līdz pat plkst. 23.00 apskatei būs pieejama visa ekspozīcija.

Muzeju nakts pasākumi ir bez maksas. Muzeja adrese: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Tukuma novads.  Vairāk informācijas par Latvija Ceļu muzeju VSIA Latvijas Valsts ceļi mājaslapā šeit.

Lai gan no 2022. gada 1. aprīļa valstī atcelti nozīmīgākie ierobežojumi saistībā ar epidemioloģiskās drošības pasākumiem, aicinām būt piesardzīgiem, kā arī neapmeklēt pasākumu, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi.

Starptautiskā Muzeju diena tiek atzīmēta jau kopš 1977. gada,  tās mērķis ir pievērst uzmanību muzeju vērtībām un veicināt sabiedrības intelektuālo, sociālo un garīgo izaugsmi. Muzeju nakts pasākumu organizēšanu maija vidū pirmie aizsāka Vācijas muzeji 1997. gadā, un 2005. gadā šajā kultūras pieejamības veicināšanas pasākumā iesaistījās arī citu Eiropa valstu muzeji. Muzeju nakts pasākumi ir  guvuši lielu atsaucību arī Latvijā, un tajā regulāri piedalījies ar Latvijas Ceļu muzejs.