Kazdangas dabas parka teritorijā nozāģēs 33 bojātus un bīstamus kokus

Valsts reģionālā autoceļa Skrunda–Aizpute (P117) posma no Dienvidkurzemes novada robežas līdz Kazdangai (14,87.–18,52. km) pārbūves gaitā Kazdangas dabas parka teritorijā tiks nozāģēti 33 bīstamiem vai bojātie koki. Parka teritorijā ceļa zemju nodalījuma joslas robežās zāģēs arī krūmus, lai uzlaboto redzamību un varētu izveidot ceļa nogāzi.

33 koku zāģēšanai ir saņemta pašvaldības atļauja. Dienvidkurzemes novada pašvaldības Apstādījumu pārraudzības komisija arī uzskaitīja kokus, kuri ir vērtīgi un saglabājami. Ņemot vērā koku izmēru, veselību un blakus esošo koku grupu saderība, ainaviski vērtīgie koki, kas papildina bioloģisko daudzveidību vēsturiskajā Kazdangas dabas parkā, būvdarbu laikā netiks skarti.

Būvdarbu gaitā posmam veiks pilnu ceļa segas pārbūvi, reciklēs veco segumu, izbūvēs salizturīgo kārtu, nesaistītu minerālmateriālu pamatu un asfaltbetona segumu divās kārtās. Būvdarbu ietvaros atjaunos arī tiltu pār Alokstes upi. Kazdangā izbūvēs gājēju infrastruktūru ar apgaismojumu un uzlabos satiksmes organizāciju.

Ātruma ierobežojums visā būvobjektā 50 un 70 km/h. Satiksmes organizēta ar luksoforiem, ceļazīmēm un vadstatņiem. Objekta šķērsošanas laiks aptuveni 20 minūtes. Darbus veic SIA VIA par līgumsummu 2 961 852,81 eiro (ar PVN) un tos plānots pabeigt nākamā gada vasarā. Būvuzraudzību nodrošina SIA Firma L4. Projektētājs SIA Projekts EAE.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.

Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas daļa