Kā Lielvārdē pārbūvē Daugavpils šosejas posmu. Fotoreportāža

Lielvārdē notiek Daugavpils šosejas (A6) posma pārbūve. Tās ietvaros līdz 2023. gada rudenim pilnībā pārbūvēs ceļa segu cauri visai pilsētai līdz pat Kaibalai (51,30.–56,70. km).

Pašlaik darbu vietā ieviesti divi pagaidu luksoforu posmi, braukšanas ātruma ierobežojums ir 50 km/h, platuma ierobežojums 3 m un visa posma izbraukšanai nepieciešamas 20 minūtes.

Fotoreportāža par būvdarbiem uz Daugavpils šosejas (A6). Fotogrāfs Renārs Koris.

Darbu ietvaros patlaban izbūvē drenāžas un lietus kanalizācijas sistēmu, kā arī  elektrolīniju jaunajam ielu apgaismojumam. Notiek arī brauktuves konstruktīvo kārtu un caurteku izbūve. Darbus plānots turpināt līdz novembra vidum un atsākt pavasarī pēc ziemas tehnoloģiskā pārtraukuma.

Projektā paredzēts izbūvēt arī jaunu gājēju un velosipēdistu infrastruktūru, pārbūvēt autobusa pieturvietas, apgaismojumu un uzstādīt jaunus satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus. Savukārt 1938. gadā uzbūvēto tiltu pār Rumbiņu atjaunos, saglabājot esošo tilta velvi un balstus.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība VIA un VIANOVA par līgumcenu 9 250 663 (ar PVN). Šajā summā un līgumā ietilpst arī seguma atjaunošana A6 posmā no Ogres līdz Ķegumam, kas jau ir pabeigta. Būvuzraudzību veic SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts EAE.