Gar Valmieras šoseju zāģēs bīstamos kokus, kas noliekušies pāri brauktuvēm; jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem 

Piektdien, 8.decembrī, gar Valmieras šoseju vairākos posmos sāks zāģēt bīstamos kokus, kas ir noliekušies pār brauktuvi un apdraud satiksmes drošību.

Bīstamie koki tiks zāģēti abās ceļa pusēs. Ņemot vērā, ka pāri šiem ceļiem ir noliecies ievērojams koku skaits, kā arī šie koki ir lieli, zāģēšanas darbu laikā satiksme abos ceļu posmos var tikt īslaicīgi slēgta. Satiksmi darbu vietās regulēs ceļu uzturētāji. Aicinām autobraucējus plānot papildu laiku ceļam un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Kokus gar Valmieras šoseju (A3) zāģēs:

  • 9 km garā mežainā posmā no pagrieziena uz Sedu (P26): 92,27.–94,35. km, 94,85.–96,70. km, 97,40. –101,20. km;
  • 3 km posmā no Vīksnupes ceļa līdz dzelzceļa pārbrauktuvei aiz stacijas Saule (105.–108,35. km);
  • divos posmos no Priedniekiem līdz Vēžukrogam (109,20.–112,000 km un 112,70.–113,40. km).

Arī citviet Vidzemē decembrī plānots zāģēt bīstamos kokus, kas ilgstošas snigšanas un apledošanas rezultātā ir pārliekušies pāri valsts ceļiem. Vietās, kur tiks zāģēti koki, drošības apsvērumu dēļ darbu veicēji uz vietas var pieņemt lēmumu par īslaicīgu satiksmes slēgšanu.

Bīstamie koki gar Valmieras šoseju (A3), reģionālajiem autoceļiem Smiltene – Valka (P24), Sedas pievedceļš (P26), Smiltene–Strenči (P25) atrodas VAS Latvijas valsts meži (LVM) īpašumos un zāģēšanas darbus organizēs koku īpašnieks LVM. Arī citviet gar ceļiem Vidzemē bīstamie koki atrodas ārpus VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) pārvaldītās ceļa nodalījuma joslas, tāpēc šo koku zāģēšana jāorganizē to īpašniekiem.

Bīstamie koki ir konstatēti arī gar citiem valsts ceļiem Vidzemē.

Gadījumos, kad koki no blakus īpašumiem apdraud drošību uz valsts ceļa, LVC informē pašvaldību, kas, savukārt, vēršas pie īpašniekiem, informējot par problēmu. Īpašniekiem, saņemot pašvaldības brīdinājumu, ir jārīkojas atbilstoši Aizargjoslu likuma un Civillikuma prasībām, novēršot apdraudējumu satiksmei. Gadījumos, kad autobraucēji konstatē bīstamu koku, kas noliecies pāri ceļam, aicinām par to informēt LVC, zvanot uz bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555.