Gar autoceļu Smiltene–Valka zāģēs bīstamos kokus, kas noliekušies pār brauktuvi; darbu vietā ierobežos satiksmi

Šodien, 13. decembrī, gar reģionālo autoceļu Smiltene–Valka (P24), posmā no Daudzupītes aiz Vijciema līdz Zīles karjera ceļam (24.–37. km), sāks zāģēt bīstamos kokus, kas ir noliekušies pār brauktuvi un apdraud satiksmes drošību. 

Bīstamie koki tiks zāģēti abās ceļa pusēs. Vietās, kur tiek zāģēti koki, drošības apsvērumu dēļ darbu veicēji uz vietas var pieņemt lēmumu par īslaicīgu satiksmes slēgšanu. Satiksmi darbu vietās regulēs ceļu uzturētāji. Aicinām autobraucējus plānot papildu laiku ceļam un atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Turpinās bīstamo koku zāģēšana gar Valmieras šoseju (A3), posmā starp pagriezienu uz Sedu (P26) un Vēžukrogu (92,27.– 113,40. km), un arī tur ir spēkā satiksmes ierobežojumi.

Bīstamie koki pie valsts autoceliem A3 un P24 atrodas AS Latvijas valsts meži (LVM) īpašumos, un saskaņā ar Aizsargjoslu likumu zāģēšanas darbus organizē koku īpašnieks   LVM, lai izpildītu Civillikumā īpašniekam uzlikto pienākumu novērst apdraudējumu, kas radies uz viņu īpašuma augošo apsnigušo, apledojušo un noliekušos koku dēļ (864.pants).

Bīstamie koki gar ceļiem arī citviet Vidzemē atrodas ārpus VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) pārvaldītās ceļa nodalījuma joslas, tāpēc šo koku zāģēšana jāorganizē to īpašniekiem. 

Gadījumos, kad koki no blakus īpašumiem apdraud drošību uz valsts ceļa, LVC informē pašvaldību, kas, savukārt, vēršas pie īpašniekiem, informējot par problēmu. Īpašniekiem, saņemot pašvaldības brīdinājumu, ir jārīkojas atbilstoši Aizsargjoslu likuma un Civillikuma prasībām, novēršot apdraudējumu satiksmei.

Aicinām autobraucējus, konstatējot bīstamu koku, kas noliecies pāri ceļam, par to informēt LVC, zvanot uz bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555.