Atvērs satiksmi Vidzemes šosejas remonta posmā no Melturiem līdz Rīdzenei 

Šodienas laikā plānots atvērt satiksmi Vidzemes šosejas (A2) remontdarbu posmā no Melturiem līdz Rīdzenei (77,24.–88,10. km). Līdz 18. novembrim posmā vēl saglabāsies četri luksofora posmi un ātruma ierobežojums 50 km/h un 70 km/h. Savukārt, pēc 18. novembra ātruma ierobežojums 70 km/h saglabāsies posmā, kur šogad notika remontdarbi.

Būvdarbi A2 posmā sākās šā gada jūnijā, tos plānots pabeigt 2024. gada rudenī. Patreiz posmā ir nomainīta vājas nestspējas grunts, kā arī izbūvētas salturīgās un pamatu nesošās kārtas. Šogad darbi notika 7,5 km remonta posma, bet atlikušajos 3,5 km darbi tiks uzsākti 2024. gadā.

Darbu ietvaros vairāk nekā 11 km garajā posmā izbūvēs salturīgo slāni, šķembu pamatu un asfaltbetona segumu trīs kārtās. Pārbūvētās ceļa segas kalpošanas laiks būs 20 gadu. Tiks atjaunota Lejasgrāvja caurteka, sakārtota ūdens atvade no ceļa un atjaunotas autobusu pieturvietas. Posmā uzstādīs arī jaunas ceļazīmes, signālstabiņus, barjeras un ieklās ceļa horizontālo marķējumu.

Būvdarbus veic piegādātāju apvienība ACBR-SB par līgumcenu 15 607 090,62 eiro (ar PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA Būvju profesionālā uzraudzība. Pārbūves projekta autors ir SIA Projekts EAE.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem jautājumiem aicinām informēt VSIA Latvijas Valsts ceļi, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos Twitter un Facebook.  Informāciju sagatavoja VSIA Latvijas Valsts ceļi Komunikācijas