Atsāk būvdarbus uz tilta pār Stendi Talsu novada Pastendē

Talsu novada Ģibuļu pagasta Pastendē, uz vietējā autoceļa Talsi–Remeši (V1406) (4,80. km) pēc tehnoloģiskā pārtraukuma atsākti būvdarbi uz tilta pār Stendes upi.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz vasarai, šķērsojums būs slēgts līdz būvdarbu beigām. Būvdarbu vietas apbraukšana pa Ventspils šoseju (A10) un reģionālo autoceļu Talsi – Stende – Kuldīga (P120), autovadītājiem jārēķinās, ka tas var aizņemt līdz pusstundai ceļā. Gājēju kustību nodrošina blakus esošais tilts Pastendē Skolas ielā.

1966. gadā uzbūvētais dzelzsbetona viena laiduma tilts demontēts pagājušā gada rudenī, jo tam tika konstatēti būtiski defekti. Tā vietā uzbūvēts jauns tērauda lokšņu velves konstrukcijas tilts uz dzelzsbetona pamatiem un gala sienām upes augšteces un lejteces galos. Pēc tehnoloģiskā pārtraukuma uzsākta seguma konstrukcijas izbūve, turpinās darbi upes gultnes un nogāžu nostiprināšanai, tiks izbūvēta ietve ar bruģakmens segumu tilta labajā pusē, uzstādīs ceļa zīmes, ieklās horizontālo marķējumu, uzstādīs drošības barjeras un gājēju aizsargbarjeru.

Būvdarbus veic SIA Katleri par līgumcenu 574 164,36 eiro (ar PVN), būvuzraudzību nodrošina SIA Teede insenerid, projekta autors ir SIA Inženierbūve.