Aicinām ievērot luksoforu signālus ceļu būvdarbu vietās!

Dodoties brīvdienu braucienos, aicinām autovadītājus ievērot luksoforu signālus ceļu remontdarbu vietās! Braucot pie sarkanā luksoforu signāla, autovadītāji rada bīstamas situācijas, traucē jau tā apgrūtinātu satiksmi un izraisa sastrēgumus. Reversās satiksmes posmos transportam nav iespējas izmainīties, tādējādi, neievērojot luksofora signālus, autobraucēji apgrūtina pārvietošanās sev, citiem ceļu lietotājiem, kā arī traucē remontdarbu gaitu un apdraud strādnieku drošību!

Ventspils šosejas (A10) būvdarbu posmā no Kūdras līdz pagriezienam uz Smārdi, kur pašlaik ieviesti pieci pagaidu luksoforu posmi, jau vairākkārt konstatēts, ka daļa autovadītāju iebrauc reversās kustības posmā pie sarkanā luksofora signāla. Tas noved pie vēl lēnākas satiksmes, lielākiem sastrēgumiem un avārijas situācijām.

Valsts autoceļu tīklā būvdarbi patlaban notiek gandrīz 80 posmos, atkarībā no veicamajiem darbiem daudzos satiksme tiek organizēta pa vienu braukšanas joslu ar pagaidu luksoforu vai satiksmes regulētāju palīdzību.

Visvairāk reversās kustības posmu ir uz reģionālajiem autoceļiem. Rīga-Ērgļi (P4) posmā no Rīgas apvedceļa (A5) līdz pagriezienam uz Tīnūžiem ir līdz septiņiem luksoforu posmiem, seši pagaidu luksofori ir uz autoceļa Smiltene-Gulbene (P27) posmā no pagrieziena uz Ranku līdz Gulbenei, kā arī uz autoceļa Butnāri–Saldus–Ezere (P105) no Kursīšiem līdz Lietuvas robežai, bet četri – autoceļa Pļaviņas–Madona–Gulbene (P37) posmā no Madonas līdz Dzelzavai.

Lai iegūtu vai nodotu informāciju par notiekošo uz valsts autoceļiem, aicinām zvanīt uz VSIA Latvijas Valsts ceļi diennakts informatīvo bezmaksas tālruni 80005555.